ABS Edgebanding, Color IN3155NF Anthracite, 1mm Thick 65mm x 54' Roll, CA Only
Item # SLTCAIN3155NF-6554
•Mfr # IN3155NF-65-54
$52.25
/Roll
Min Order: 1
Qty mult. by: 1
Product Details
Features: 65mm x 54′ Roll ABS edgebanding, IN3155NF anthracite Explore the smooth touch of our Nitro Matte surfaces All Innolac Nitro Matte panels have 9-hour water-resistant cores, with mattes offering soft touch Ultra scratch resistant and anti-fingerprint finishes CARB2 MDF Core For sale only in California
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | ABS Edgebanding |
| Color Name | Anthracite |
| Color Number | IN3155NF |
| Finish | |
| Thickness | 1mm |
| Material | ABS |
| Roll Size | 54' |
| Width | 65mm |
| Backing | |
| Certification | |
| Certifications | |
| Length |
Item # SLTCAIN3155NF-6554
•Mfr # IN3155NF-65-54

$52.25
/Roll
Min Order: 1
Qty mult. by: 1
Product Details
Features: 65mm x 54′ Roll ABS edgebanding, IN3155NF anthracite Explore the smooth touch of our Nitro Matte surfaces All Innolac Nitro Matte panels have 9-hour water-resistant cores, with mattes offering soft touch Ultra scratch resistant and anti-fingerprint finishes CARB2 MDF Core For sale only in California
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | ABS Edgebanding |
| Color Name | Anthracite |
| Color Number | IN3155NF |
| Finish | |
| Thickness | 1mm |
| Material | ABS |
| Roll Size | 54' |
| Width | 65mm |
| Backing | |
| Certification | |
| Certifications | |
| Length |