5-1/8" Chrome Wire Half Moon Organizer Blind Corner Cabinets, Silver
2 items
Product Details
This half-moon chrome wire lazy susan shelf is a great way to bring the contents of your base blind corner cabinet to your fingertips. Not only do these lazy susan trays pivot out of your base blind corner cabinet, they then slide out for easy access to all the contents of your cabinet. Features: 5-1/8" Chrome wire half moon organizer blind corner cabinets with silver polished chrome finish Limited Lifetime Warranty Includeds: (1) Chrome Wire Shelf and hardware
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | Chrome Wire Shelf |
| Finish | Polished Chrome |
| Width | 33-29/32" |
| Depth | 18-1/2" |
| Height | 5-1/8" |
| Minimum Cabinet Opening Width | 18-1/2" |
| Minimum Cabinet Opening Depth | 18-5/8" |
| Minimum Cabinet Opening Height | 5-1/2" |
| Number of Drawers | 1 |
| Door Mount Type | |
| Certifications |









2 items
Product Details
This half-moon chrome wire lazy susan shelf is a great way to bring the contents of your base blind corner cabinet to your fingertips. Not only do these lazy susan trays pivot out of your base blind corner cabinet, they then slide out for easy access to all the contents of your cabinet. Features: 5-1/8" Chrome wire half moon organizer blind corner cabinets with silver polished chrome finish Limited Lifetime Warranty Includeds: (1) Chrome Wire Shelf and hardware
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | Chrome Wire Shelf |
| Finish | Polished Chrome |
| Width | 33-29/32" |
| Depth | 18-1/2" |
| Height | 5-1/8" |
| Minimum Cabinet Opening Width | 18-1/2" |
| Minimum Cabinet Opening Depth | 18-5/8" |
| Minimum Cabinet Opening Height | 5-1/2" |
| Number of Drawers | 1 |
| Door Mount Type | |
| Certifications |