128mm Faircrest Cabinet Pull, Satin Nickel
Finish: Satin Nickel
Product Details
Features: 128mm Faircrest cabinet pull in satin nickel finish Transitional style adds an easy designer upgrade to any cabinet drawer, cabinet door or furniture piece High quality zinc/steel construction for lifelong durability Mounting hardware included for quick and easy installation Coordinates seamlessly with finishes from popular plumbing and lighting brands Complete with limited lifetime warranty against defect in material and craftsmanship Complete your personalized look with matching cabinet knobs and drawer pulls from the Faircrest collection Includes Hardware: #8-32 x 1in & #8-32 x 1-1/2in truss head machine screws
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Finish | Satin Nickel |
| Center to Center | 128mm |
| Diameter | |
| Length | 149mm |
| Width | 14mm |
| Projection | 38mm |
| Material | Zinc/Steel |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | 14mm x 14mm |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type | Cabinet Pull |





Finish: Satin Nickel
Product Details
Features: 128mm Faircrest cabinet pull in satin nickel finish Transitional style adds an easy designer upgrade to any cabinet drawer, cabinet door or furniture piece High quality zinc/steel construction for lifelong durability Mounting hardware included for quick and easy installation Coordinates seamlessly with finishes from popular plumbing and lighting brands Complete with limited lifetime warranty against defect in material and craftsmanship Complete your personalized look with matching cabinet knobs and drawer pulls from the Faircrest collection Includes Hardware: #8-32 x 1in & #8-32 x 1-1/2in truss head machine screws
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Finish | Satin Nickel |
| Center to Center | 128mm |
| Diameter | |
| Length | 149mm |
| Width | 14mm |
| Projection | 38mm |
| Material | Zinc/Steel |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | 14mm x 14mm |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type | Cabinet Pull |