457mm Townsend Appliance Pull, Golden Champagne
Finish: Golden Champagne
Product Details
Features: 457mm Townsend appliance pull in golden champagne finish Traditional style adds an easy designer upgrade to any cabinet drawer, cabinet door or furniture piece High quality zinc construction for lifelong durability Mounting hardware included for quick and easy installation Coordinates seamlessly with finishes from popular plumbing and lighting brands Complete with limited lifetime warranty against defect in material and craftsmanship Includes: #10-24 x 3/4" #10-24 x 1" #10-24 x 1-1/4" #10-24 x 1-1/2" #10-24 x 1-3/4" and #10-24 x 2-1/8" Truss Head Machine Screws, Washers
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Finish | Golden Champagne |
| Center to Center | 457mm |
| Diameter | |
| Length | 473mm |
| Width | 19mm |
| Projection | 48mm |
| Material | Zinc |
| Tap | #10-24 |
| Screws Included | Yes |
| Base | 16mm x 25mm |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type | Appliance Pull |



Product Details
Features: 457mm Townsend appliance pull in golden champagne finish Traditional style adds an easy designer upgrade to any cabinet drawer, cabinet door or furniture piece High quality zinc construction for lifelong durability Mounting hardware included for quick and easy installation Coordinates seamlessly with finishes from popular plumbing and lighting brands Complete with limited lifetime warranty against defect in material and craftsmanship Includes: #10-24 x 3/4" #10-24 x 1" #10-24 x 1-1/4" #10-24 x 1-1/2" #10-24 x 1-3/4" and #10-24 x 2-1/8" Truss Head Machine Screws, Washers
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Finish | Golden Champagne |
| Center to Center | 457mm |
| Diameter | |
| Length | 473mm |
| Width | 19mm |
| Projection | 48mm |
| Material | Zinc |
| Tap | #10-24 |
| Screws Included | Yes |
| Base | 16mm x 25mm |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type | Appliance Pull |