SALT Saviola High Pressure Laminate, Color GSAV1 Dayton Rift, 73" x 120", 0.9 mm Thick, Chandler Finish
Item # SLTGSAV1-HPL
•Mfr # GSAV1-HPL
$165.00
/Sheet
Min Order: 1
Qty mult. by: 1
Product Details
High Pressure Laminating sheeting matching Saviola decortative paneling.
0.9mm Thickness by x 73" Width x 120" Length
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | High Pressure Laminate |
| Color Name | Dayton Rift |
| Color Number | GSAV1 |
| Wood Species | |
| Color Type | |
| Finish | Chandler |
| Backer | |
| Grade | |
| Thickness | 0.9mm |
| Width | 73" |
| Length | 120" |
| Certifications | |
| Certification | |
| Material | ABS |
Item # SLTGSAV1-HPL
•Mfr # GSAV1-HPL

$165.00
/Sheet
Min Order: 1
Qty mult. by: 1
Product Details
High Pressure Laminating sheeting matching Saviola decortative paneling.
0.9mm Thickness by x 73" Width x 120" Length
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | High Pressure Laminate |
| Color Name | Dayton Rift |
| Color Number | GSAV1 |
| Wood Species | |
| Color Type | |
| Finish | Chandler |
| Backer | |
| Grade | |
| Thickness | 0.9mm |
| Width | 73" |
| Length | 120" |
| Certifications | |
| Certification | |
| Material | ABS |