SALT Pura Vita High Pressure Laminate, Color PVNN12 Noce Naturale, 49" x 120", 1.3 mm Thick
Item # SLTPVNN12-HPL
•Mfr # PVNN12.HPL
$757.90
/Sheet
Min Order: 1
Qty mult. by: 1
Product Details
High Pressure Laminating sheeting matching Pura Vita veneer panels.
1.3mm Thickness by x 49" Width x 120" Length
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | High Pressure Laminate |
| Color Name | Noce Naturale |
| Color Number | PVNN12 |
| Wood Species | |
| Color Type | |
| Finish | |
| Backer | |
| Grade | |
| Thickness | 1.3mm |
| Width | 49" |
| Length | 120" |
| Certifications | |
| Certification | |
| Material | ABS |
Item # SLTPVNN12-HPL
•Mfr # PVNN12.HPL

$757.90
/Sheet
Min Order: 1
Qty mult. by: 1
Product Details
High Pressure Laminating sheeting matching Pura Vita veneer panels.
1.3mm Thickness by x 49" Width x 120" Length
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | High Pressure Laminate |
| Color Name | Noce Naturale |
| Color Number | PVNN12 |
| Wood Species | |
| Color Type | |
| Finish | |
| Backer | |
| Grade | |
| Thickness | 1.3mm |
| Width | 49" |
| Length | 120" |
| Certifications | |
| Certification | |
| Material | ABS |