SALT Saviola High Pressure Laminate, Color GSP42 Coral Sand, 73" x 120", 0.9 mm Thick, Laguna Finish
Item # SLTGSP42-HPL
•Mfr # GSP42.4XN
$165.00
/Sheet
Min Order: 1
Qty mult. by: 1
Product Details
High Pressure Laminating sheeting matching Saviola decortative paneling.
0.9mm Thickness by x 73" Width x 120" Length
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | High Pressure Laminate |
| Color Name | Coral Sand |
| Color Number | GSP42 |
| Wood Species | |
| Color Type | |
| Finish | Laguna |
| Backer | |
| Grade | |
| Thickness | 0.9mm |
| Width | 73" |
| Length | 120" |
| Certifications | |
| Certification | |
| Material | ABS |
Item # SLTGSP42-HPL
•Mfr # GSP42.4XN

$165.00
/Sheet
Min Order: 1
Qty mult. by: 1
Product Details
High Pressure Laminating sheeting matching Saviola decortative paneling.
0.9mm Thickness by x 73" Width x 120" Length
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | High Pressure Laminate |
| Color Name | Coral Sand |
| Color Number | GSP42 |
| Wood Species | |
| Color Type | |
| Finish | Laguna |
| Backer | |
| Grade | |
| Thickness | 0.9mm |
| Width | 73" |
| Length | 120" |
| Certifications | |
| Certification | |
| Material | ABS |