SALT SM'Art High Pressure Laminate, Color SMM022 Rockefeller, 60" x 120", 0.9 mm Thick, Manhattan Finish
Item # SLTSMM022-HPL
•Mfr # SMM022.HPL
Product Details
High Pressure Laminating sheeting matching SM'Art decortative paneling.
0.9mm Thickness by x 60" Width x 120" Length
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | High Pressure Laminate |
| Color Name | Rockefeller |
| Color Number | SMM022 |
| Wood Species | |
| Color Type | |
| Finish | Manhattan |
| Backer | |
| Grade | |
| Thickness | 0.9mm |
| Width | 60" |
| Length | 120" |
| Certifications | |
| Certification | |
| Material | ABS |
Item # SLTSMM022-HPL
•Mfr # SMM022.HPL

Product Details
High Pressure Laminating sheeting matching SM'Art decortative paneling.
0.9mm Thickness by x 60" Width x 120" Length
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | High Pressure Laminate |
| Color Name | Rockefeller |
| Color Number | SMM022 |
| Wood Species | |
| Color Type | |
| Finish | Manhattan |
| Backer | |
| Grade | |
| Thickness | 0.9mm |
| Width | 60" |
| Length | 120" |
| Certifications | |
| Certification | |
| Material | ABS |