5mm x 50mm Flat Head Confirmat Screw, Pozi Drive Fine Thread with Nibs and Blunt Point, Zinc, Box of Thousand by Wurth
Item # QS014161
•Mfr # 14161
Length: 50mm
Gauge: 5mm
Drive Size: #2
Point: Blunt
Quantity: Box of Thousand
Product Details
Features:
Screw Length: 50mm Confirmat screw European method of constructing a box Typical in assembling frameless cabinets and furniturePlease be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Length | 50mm |
| Gauge | 5mm |
| Product Type | Confirmat Screw |
| Head Type | Flat |
| Drive Type | Pozi |
| Drive Size | #2 |
| Thread Type | Fine |
| Point | Blunt |
| Finish | Zinc |
| Nibs | Yes |
| Quantity | Box of Thousand |
| Application |
Item # QS014161
•Mfr # 14161

Gauge: 5mm
Drive Size: #2
Point: Blunt
Quantity: Box of Thousand
Product Details
Features:
Screw Length: 50mm Confirmat screw European method of constructing a box Typical in assembling frameless cabinets and furniturePlease be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Length | 50mm |
| Gauge | 5mm |
| Product Type | Confirmat Screw |
| Head Type | Flat |
| Drive Type | Pozi |
| Drive Size | #2 |
| Thread Type | Fine |
| Point | Blunt |
| Finish | Zinc |
| Nibs | Yes |
| Quantity | Box of Thousand |
| Application |