160mm Granby Handle Pull, Polished Chrome
Item # AM55245-26
•Mfr # BP5524526
Finish: Polished Chrome
Product Details
Utilizing a smooth barrel center and gentle circular accents, The Granby Collection is shaped to accentuate doors and drawers with an eye towards stylish simplicity.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Finish | Polished Chrome |
| Center to Center | 160mm |
| Diameter | |
| Length | 6-7/8" |
| Width | 7/8" |
| Projection | 1-3/4" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # AM55245-26
•Mfr # BP5524526


Finish: Polished Chrome
Product Details
Utilizing a smooth barrel center and gentle circular accents, The Granby Collection is shaped to accentuate doors and drawers with an eye towards stylish simplicity.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Finish | Polished Chrome |
| Center to Center | 160mm |
| Diameter | |
| Length | 6-7/8" |
| Width | 7/8" |
| Projection | 1-3/4" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |