3" Granby Handle Pull, Oil-Rubbed Bronze
Item # AM53013-ORB
•Mfr # BP53013ORB
Finish: Oil-Rubbed Bronze
Product Details
Resembling the graceful details of a lathe-turned form, Granby resonates with a stylish simplicity that beautifully accentuates any space.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 25 |
| Finish | Oil-Rubbed Bronze |
| Center to Center | 3" |
| Diameter | |
| Length | 3-3/8" |
| Width | 9/16" |
| Projection | 1-5/16" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # AM53013-ORB
•Mfr # BP53013ORB


Finish: Oil-Rubbed Bronze
Product Details
Resembling the graceful details of a lathe-turned form, Granby resonates with a stylish simplicity that beautifully accentuates any space.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 25 |
| Finish | Oil-Rubbed Bronze |
| Center to Center | 3" |
| Diameter | |
| Length | 3-3/8" |
| Width | 9/16" |
| Projection | 1-5/16" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |