224mm Epoch Edge Appliance Pull, Verona Bronze
Item # BER1225-10VB
•Mfr # 1225-10VB-P
Finish: Verona Bronze
Product Details
The Epoch Edge Collection focuses on a simple yet chic design in six metallic finishes. This Vintage Nickel pull is a simple piece that will complement any design space. The Epoch Edge Collection has contemporary designs for your hardware needs.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Verona Bronze |
| Center to Center | 224mm |
| Diameter | |
| Length | 9-1/2" |
| Width | 11/16" |
| Projection | 1-3/8" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # BER1225-10VB
•Mfr # 1225-10VB-P


Product Details
The Epoch Edge Collection focuses on a simple yet chic design in six metallic finishes. This Vintage Nickel pull is a simple piece that will complement any design space. The Epoch Edge Collection has contemporary designs for your hardware needs.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Verona Bronze |
| Center to Center | 224mm |
| Diameter | |
| Length | 9-1/2" |
| Width | 11/16" |
| Projection | 1-3/8" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
