PRO 1-5/16" Diameter Heavy Duty 120" Long 14 Ga Steel Round Closet Rod, Chrome Finish
Item # YYTUBE-5-120
•Mfr # 53431 46 036
$36.87
/Each
5 items
$35.77/Each
25 items
$34.99/Each
Length: 120"
Min Order: 1
Qty mult. by: 1
Product Details
Features:
• Diameter: 1-5/16"
• Material Thickness: 0.079″ - 2 mm - 14-gauge
• Seamless
• Steel
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Chrome |
| Depth | |
| Length | 120" |
| Projection | |
| Height | |
| Flange Type | |
| Product Type | Closet Rod |
| Diameter | 1-5/16" |
| Certifications | |
| Material | Steel |
| Hardware Included | |
| Shape | Round |
| Width | |
| Inner Diameter | |
| Wall Thickness | 2mm |
| Style |
Item # YYTUBE-5-120
•Mfr # 53431 46 036

$36.87
/Each
5 items
$35.77/Each
25 items
$34.99/Each
Min Order: 1
Qty mult. by: 1
Product Details
Features:
• Diameter: 1-5/16"
• Material Thickness: 0.079″ - 2 mm - 14-gauge
• Seamless
• Steel
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Chrome |
| Depth | |
| Length | 120" |
| Projection | |
| Height | |
| Flange Type | |
| Product Type | Closet Rod |
| Diameter | 1-5/16" |
| Certifications | |
| Material | Steel |
| Hardware Included | |
| Shape | Round |
| Width | |
| Inner Diameter | |
| Wall Thickness | 2mm |
| Style |





