550mm L-Bracket, Epoxy Black Finish
Item # RVSI208-22WH
•Mfr # I-208-550-W
Product Details
Features:
Miscellaneous displayers, Miscellaneous displayers, Miscellaneous displayers, Miscellaneous displayers\r
\r White epoxy coated finish provides superior protection
Application:
"L" Brackets are designed for extra heavy loads
Miscellaneous displayers, Miscellaneous displayers, Miscellaneous displayers, Miscellaneous displayers\r
\r White epoxy coated finish provides superior protection
Application:
"L" Brackets are designed for extra heavy loads
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Depth | 550mm |
| Height | 14-1/4" |
| Product Type | L-Bracket |
| Finish | White |
| Material | |
| Folding | |
| Weight Capacity | 1 |
| Width | |
| Style | Rigid/L |
| Length | |
| Application | Heavy-Duty |
Item # RVSI208-22WH
•Mfr # I-208-550-W


Product Details
Features:
Miscellaneous displayers, Miscellaneous displayers, Miscellaneous displayers, Miscellaneous displayers\r
\r White epoxy coated finish provides superior protection
Application:
"L" Brackets are designed for extra heavy loads
Miscellaneous displayers, Miscellaneous displayers, Miscellaneous displayers, Miscellaneous displayers\r
\r White epoxy coated finish provides superior protection
Application:
"L" Brackets are designed for extra heavy loads
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Depth | 550mm |
| Height | 14-1/4" |
| Product Type | L-Bracket |
| Finish | White |
| Material | |
| Folding | |
| Weight Capacity | 1 |
| Width | |
| Style | Rigid/L |
| Length | |
| Application | Heavy-Duty |