MARKHAM™ Pivoting Double Post Tissue Roll Holder, Polished Nickel
Item # AM26517-PN
•Mfr # BH26517PN
Finish: Polished Nickel
Includes: 8 x 1-1/4" Sheet Metal Screw
Product Details
With its traditional design aesthetics, the Markham collection provides crisp, linear definition to the bath or powder room. Square footing at the base is inspired by the architectural details of columns, pilasters and stately slim bars. Complements a variety of Amerock cabinet hardware, with suggested coordination to the Amerock Manor collection.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 4 |
| Finish | Polished Nickel |
| Length | 9-3/16" |
| Projection | 3-3/16" |
| Product Type | Tissue Roll Holder |
| Screw Hole Center | 6-7/8" |
| Brackets | |
| Panel Thickness | |
| Includes | 8 x 1-1/4" Sheet Metal Screw |
| Material | Zinc |
Item # AM26517-PN
•Mfr # BH26517PN



Finish: Polished Nickel
Includes: 8 x 1-1/4" Sheet Metal Screw
Product Details
With its traditional design aesthetics, the Markham collection provides crisp, linear definition to the bath or powder room. Square footing at the base is inspired by the architectural details of columns, pilasters and stately slim bars. Complements a variety of Amerock cabinet hardware, with suggested coordination to the Amerock Manor collection.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 4 |
| Finish | Polished Nickel |
| Length | 9-3/16" |
| Projection | 3-3/16" |
| Product Type | Tissue Roll Holder |
| Screw Hole Center | 6-7/8" |
| Brackets | |
| Panel Thickness | |
| Includes | 8 x 1-1/4" Sheet Metal Screw |
| Material | Zinc |