Panolam Laminate SE1130-SD Blackjack, Vertical Postforming Grade ARP Finish, 60" x 120"
Item # PAF39SE1130SD500
•Mfr # PF39SE1130SD500
Color Name: Blackjack
Finish: Seduce
Width: 60"
Length: 120"
Product Details
This product can expose you to chemicals including Formaldehyde (gas), which is known to the State of California to cause cancer. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | Laminate |
| Color Name | Blackjack |
| Color Number | SE1130 |
| Wood Species | |
| Color Type | Solids |
| Finish | Seduce |
| Backer | |
| Grade | Postforming |
| Thickness | 0.039" |
| Width | 60" |
| Length | 120" |
| Certifications | |
| Certification | |
| Material |
Item # PAF39SE1130SD500
•Mfr # PF39SE1130SD500

Color Name: Blackjack
Finish: Seduce
Width: 60"
Length: 120"
Product Details
This product can expose you to chemicals including Formaldehyde (gas), which is known to the State of California to cause cancer. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | Laminate |
| Color Name | Blackjack |
| Color Number | SE1130 |
| Wood Species | |
| Color Type | Solids |
| Finish | Seduce |
| Backer | |
| Grade | Postforming |
| Thickness | 0.039" |
| Width | 60" |
| Length | 120" |
| Certifications | |
| Certification | |
| Material |












