50mm Wire Grommet, White
Item # CPF-2501
•Mfr # CPF-2501
Color: White
Product Details
Features:
Help smooth, organize and control wire feeds to desktop work surfaces
Telephone wires, computer keyboard cables and desk lamp cords are easily managed
Help smooth, organize and control wire feeds to desktop work surfaces
Telephone wires, computer keyboard cables and desk lamp cords are easily managed
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | Wire Grommet |
| Color | White |
| Overall Diameter | 60.3mm |
| Inside Diameter | |
| Bore Hole Size | 50mm |
| Material | Plastic |
| Liner Depth | 28.5mm |
| Finish | |
| Width | |
| Length | 60.3mm |
| Application | Wire |
| Shape |
Item # CPF-2501
•Mfr # CPF-2501



Color: White
Product Details
Features:
Help smooth, organize and control wire feeds to desktop work surfaces
Telephone wires, computer keyboard cables and desk lamp cords are easily managed
Help smooth, organize and control wire feeds to desktop work surfaces
Telephone wires, computer keyboard cables and desk lamp cords are easily managed
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | Wire Grommet |
| Color | White |
| Overall Diameter | 60.3mm |
| Inside Diameter | |
| Bore Hole Size | 50mm |
| Material | Plastic |
| Liner Depth | 28.5mm |
| Finish | |
| Width | |
| Length | 60.3mm |
| Application | Wire |
| Shape |