60mm Wire Gripping Grommet, Black
Item # CPF-2670
•Mfr # CPF-2670
Product Details
Features:
Flexigrom wire grommets control wire feeds to work surfaces
Patented flexible top allows for easy entrance of multiple wires
One piece construction eliminates lost inserts
Offers a unique look to any desk or counter
Flexigrom Grommet has a patented one-piece flexible top that allows for easy entry of multiple wires from any direction
Flexigrom wire grommets control wire feeds to work surfaces
Patented flexible top allows for easy entrance of multiple wires
One piece construction eliminates lost inserts
Offers a unique look to any desk or counter
Flexigrom Grommet has a patented one-piece flexible top that allows for easy entry of multiple wires from any direction
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | Wire Gripping Grommet |
| Color | Black |
| Overall Diameter | 73mm |
| Inside Diameter | |
| Bore Hole Size | 60mm |
| Material | Plastic |
| Liner Depth | 22mm |
| Finish | |
| Width | |
| Length | 73mm |
| Application | Wire Gripping |
| Shape |
Item # CPF-2670
•Mfr # CPF-2670


Product Details
Features:
Flexigrom wire grommets control wire feeds to work surfaces
Patented flexible top allows for easy entrance of multiple wires
One piece construction eliminates lost inserts
Offers a unique look to any desk or counter
Flexigrom Grommet has a patented one-piece flexible top that allows for easy entry of multiple wires from any direction
Flexigrom wire grommets control wire feeds to work surfaces
Patented flexible top allows for easy entrance of multiple wires
One piece construction eliminates lost inserts
Offers a unique look to any desk or counter
Flexigrom Grommet has a patented one-piece flexible top that allows for easy entry of multiple wires from any direction
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | Wire Gripping Grommet |
| Color | Black |
| Overall Diameter | 73mm |
| Inside Diameter | |
| Bore Hole Size | 60mm |
| Material | Plastic |
| Liner Depth | 22mm |
| Finish | |
| Width | |
| Length | 73mm |
| Application | Wire Gripping |
| Shape |