3-15/32" Large Brava Desk Grommet Set for 3-5/32" Hole, Satin Chrome
Item # DGBRV2-26D
•Mfr # BRV2-26D
Color: Satin Chrome
Product Details
This great little grommet in Satin Chrome with its attractive modern design will have you shouting "brava!". Lift the lid and pass cables through the brush opening for a clean, "no gap" look.
Features:
Cap and liner grommet set fit into a 3-5/32" hole
Cord slot size: 2-7/16" x 1-5/32"
Includes cap and liner
Features:
Cap and liner grommet set fit into a 3-5/32" hole
Cord slot size: 2-7/16" x 1-5/32"
Includes cap and liner
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | Large Desk Grommet Set |
| Color | Satin Chrome |
| Overall Diameter | 3-15/32" |
| Inside Diameter | 2-15/16" |
| Bore Hole Size | 3-5/32" |
| Material | Metal |
| Liner Depth | 27/32" |
| Finish | |
| Width | |
| Length | 3-15/32" |
| Application | Wire |
| Shape |
Item # DGBRV2-26D
•Mfr # BRV2-26D


Color: Satin Chrome
Product Details
This great little grommet in Satin Chrome with its attractive modern design will have you shouting "brava!". Lift the lid and pass cables through the brush opening for a clean, "no gap" look.
Features:
Cap and liner grommet set fit into a 3-5/32" hole
Cord slot size: 2-7/16" x 1-5/32"
Includes cap and liner
Features:
Cap and liner grommet set fit into a 3-5/32" hole
Cord slot size: 2-7/16" x 1-5/32"
Includes cap and liner
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | Large Desk Grommet Set |
| Color | Satin Chrome |
| Overall Diameter | 3-15/32" |
| Inside Diameter | 2-15/16" |
| Bore Hole Size | 3-5/32" |
| Material | Metal |
| Liner Depth | 27/32" |
| Finish | |
| Width | |
| Length | 3-15/32" |
| Application | Wire |
| Shape |