5-1/16" Radial Reign Bar Pull, Polished Chrome
Item # BER5032-4026
•Mfr # 5032-4026-P
Finish: Polished Chrome
Product Details
The reflective finishes of the knurled pulls of Radial Reign give them an elegant and sophisticated appearance. Radial Reign 128mm Polished Chrome Pull is contemporary cabinet hardware in a knurled door handle design and shiny finish.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Polished Chrome |
| Center to Center | 5-1/16" |
| Diameter | |
| Length | 7-13/32" |
| Width | 23/32" |
| Projection | 1-7/16" |
| Material | Aluminum |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # BER5032-4026
•Mfr # 5032-4026-P




Product Details
The reflective finishes of the knurled pulls of Radial Reign give them an elegant and sophisticated appearance. Radial Reign 128mm Polished Chrome Pull is contemporary cabinet hardware in a knurled door handle design and shiny finish.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Polished Chrome |
| Center to Center | 5-1/16" |
| Diameter | |
| Length | 7-13/32" |
| Width | 23/32" |
| Projection | 1-7/16" |
| Material | Aluminum |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |