5-1/16" Radial Reign Bar Pull, Brushed Nickel/Matte Black
Item # BER5068-4BPN55
•Mfr # 5068-4BPN55-P
Finish: Brushed Nickel/Matte Black
Product Details
Radial Reign knurled cabinet handles have an impressive textured and dual finish appearance. Radial Reign 128mm Brushed Nickel and Matte Black Pull is contemporary cabinet hardware in a knurled pull handle design and elegant dual finish.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Brushed Nickel/Matte Black |
| Center to Center | 5-1/16" |
| Diameter | |
| Length | 7-13/32" |
| Width | 23/32" |
| Projection | 1-7/16" |
| Material | Aluminum |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # BER5068-4BPN55
•Mfr # 5068-4BPN55-P




Product Details
Radial Reign knurled cabinet handles have an impressive textured and dual finish appearance. Radial Reign 128mm Brushed Nickel and Matte Black Pull is contemporary cabinet hardware in a knurled pull handle design and elegant dual finish.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Brushed Nickel/Matte Black |
| Center to Center | 5-1/16" |
| Diameter | |
| Length | 7-13/32" |
| Width | 23/32" |
| Projection | 1-7/16" |
| Material | Aluminum |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
