6-1/16" x 6-1/16" Kodiak Double Prong Decorative Wall Hook, Polished Chrome
Item # AMHBX37017-26
•Mfr # HBX3701726
Finish: Polished Chrome
Product Details
The Amerock double Prong Decorative Hook is finished in Polished Chrome. An eclectic, contemporary statement piece that breaks the mold, the Kodiak decorative wall hook is available in double-prong options.
Features:
4-3/16" L x 11/16" W of base dimension Included hardware #8 x 1-1/4in sheet metal screws, expansion anchors, wing anchors and mounting plateSpecifications
| Box Quantity | 80 |
| Collection | |
| Finish | Polished Chrome |
| Height | 6-1/16" |
| Product Type | Wall Hook |
| Material | Zinc |
| Length | 6-1/16" |
| Style | |
| Load Capacity | |
| Projection | 2" |
| Mounting Type | |
| Width | 11/16" |
| Weight |
Item # AMHBX37017-26
•Mfr # HBX3701726



Finish: Polished Chrome
Product Details
The Amerock double Prong Decorative Hook is finished in Polished Chrome. An eclectic, contemporary statement piece that breaks the mold, the Kodiak decorative wall hook is available in double-prong options.
Features:
4-3/16" L x 11/16" W of base dimension Included hardware #8 x 1-1/4in sheet metal screws, expansion anchors, wing anchors and mounting plateSpecifications
| Box Quantity | 80 |
| Collection | |
| Finish | Polished Chrome |
| Height | 6-1/16" |
| Product Type | Wall Hook |
| Material | Zinc |
| Length | 6-1/16" |
| Style | |
| Load Capacity | |
| Projection | 2" |
| Mounting Type | |
| Width | 11/16" |
| Weight |