6-1/16" x 6-1/16" Kodiak Double Prong Decorative Wall Hook, Satin Nickel
Item # AMHBX37017-G10
•Mfr # HBX37017G10
Finish: Satin Nickel
Product Details
The Amerock double Prong Decorative Hook is finished in Satin Nickel. An eclectic, contemporary statement piece that breaks the mold, the Kodiak decorative wall hook is available in double-prong options.
Features:
4-3/16" L x 11/16" W of base dimension Included hardware #8 x 1-1/4in sheet metal screws, expansion anchors, wing anchors and mounting plateSpecifications
| Box Quantity | 80 |
| Collection | |
| Finish | Satin Nickel |
| Height | 6-1/16" |
| Product Type | Wall Hook |
| Material | Zinc |
| Length | 6-1/16" |
| Style | |
| Load Capacity | |
| Projection | 2" |
| Mounting Type | |
| Width | 11/16" |
| Weight |
Item # AMHBX37017-G10
•Mfr # HBX37017G10




Finish: Satin Nickel
Product Details
The Amerock double Prong Decorative Hook is finished in Satin Nickel. An eclectic, contemporary statement piece that breaks the mold, the Kodiak decorative wall hook is available in double-prong options.
Features:
4-3/16" L x 11/16" W of base dimension Included hardware #8 x 1-1/4in sheet metal screws, expansion anchors, wing anchors and mounting plateSpecifications
| Box Quantity | 80 |
| Collection | |
| Finish | Satin Nickel |
| Height | 6-1/16" |
| Product Type | Wall Hook |
| Material | Zinc |
| Length | 6-1/16" |
| Style | |
| Load Capacity | |
| Projection | 2" |
| Mounting Type | |
| Width | 11/16" |
| Weight |