Salt International SM'art ABS Edgebanding SMIT03 Torino, 1mm Thick, 23mm Wide, 328' Roll
Item # SLTSMIT03-23-328
•Mfr # SMIT03-23
Product Type: Salt Edgebanding
Color Name: Torino
Color Number: SMIT03
Roll Size: N/A
Width: 23mm
Backing: Automatic
Length: 328'
Product Details
Salt International Automatic ABS Edgebanding to match Salt SM'art Panels and High Pressure Laminates
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | Salt Edgebanding |
| Color Name | Torino |
| Color Number | SMIT03 |
| Finish | |
| Thickness | 1mm |
| Material | ABS |
| Roll Size | |
| Width | 23mm |
| Backing | Automatic |
| Certification | |
| Certifications | |
| Length | 328' |
Item # SLTSMIT03-23-328
•Mfr # SMIT03-23

Product Type: Salt Edgebanding
Color Name: Torino
Color Number: SMIT03
Roll Size: N/A
Width: 23mm
Backing: Automatic
Length: 328'
Product Details
Salt International Automatic ABS Edgebanding to match Salt SM'art Panels and High Pressure Laminates
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | Salt Edgebanding |
| Color Name | Torino |
| Color Number | SMIT03 |
| Finish | |
| Thickness | 1mm |
| Material | ABS |
| Roll Size | |
| Width | 23mm |
| Backing | Automatic |
| Certification | |
| Certifications | |
| Length | 328' |