23-1/16" Folding Bracket, Anodized Finish
Item # SG38860-25
•Mfr # 38860-25
Product Details
Features:
Automatically locks when flap is in open position
Has release lever for unlocking
Automatically locks when flap is in open position
Has release lever for unlocking
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Depth | |
| Height | 1-31/32" |
| Product Type | Folding Bracket |
| Finish | Anodized |
| Material | Aluminum |
| Folding | |
| Weight Capacity | 176lb per pair |
| Width | 3-1/32" |
| Style | |
| Length | 23-1/16" |
| Application |
Item # SG38860-25
•Mfr # 38860-25


Product Details
Features:
Automatically locks when flap is in open position
Has release lever for unlocking
Automatically locks when flap is in open position
Has release lever for unlocking
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Depth | |
| Height | 1-31/32" |
| Product Type | Folding Bracket |
| Finish | Anodized |
| Material | Aluminum |
| Folding | |
| Weight Capacity | 176lb per pair |
| Width | 3-1/32" |
| Style | |
| Length | 23-1/16" |
| Application |