3" Plastic Grommet Cap for 2-9/32" Hole, Walnut Brown
Item # DGEDP2-91
•Mfr # EDP2-91
Color: Walnut Brown
Product Details
EDP2 grommet cap in Walnut Brown when used with EDP1 liner, fits into a 2-1/2" hole. When used alone, EDP2 grommet cap fits into a 2 9/32" hole.
Features:
Cord slot size: 7/8" x 1 3/16"
Cap features Flip-Topr tab which closes and covers cord slot when EDP2 is not in use
Features:
Cord slot size: 7/8" x 1 3/16"
Cap features Flip-Topr tab which closes and covers cord slot when EDP2 is not in use
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | Grommet Cap |
| Color | Walnut Brown |
| Overall Diameter | 3" |
| Inside Diameter | |
| Bore Hole Size | 2-9/32" |
| Material | Plastic |
| Liner Depth | 1/4" |
| Finish | |
| Width | |
| Length | 3" |
| Application | Wire |
| Shape |
Item # DGEDP2-91
•Mfr # EDP2-91


Color: Walnut Brown
Product Details
EDP2 grommet cap in Walnut Brown when used with EDP1 liner, fits into a 2-1/2" hole. When used alone, EDP2 grommet cap fits into a 2 9/32" hole.
Features:
Cord slot size: 7/8" x 1 3/16"
Cap features Flip-Topr tab which closes and covers cord slot when EDP2 is not in use
Features:
Cord slot size: 7/8" x 1 3/16"
Cap features Flip-Topr tab which closes and covers cord slot when EDP2 is not in use
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | Grommet Cap |
| Color | Walnut Brown |
| Overall Diameter | 3" |
| Inside Diameter | |
| Bore Hole Size | 2-9/32" |
| Material | Plastic |
| Liner Depth | 1/4" |
| Finish | |
| Width | |
| Length | 3" |
| Application | Wire |
| Shape |