3" Plastic Grommet Cap for 2-9/32" Hole, Desert Sand
Item # DGEDP2-93D
•Mfr # EDP2-93D
Color: Desert Sand
Product Details
EDP2 grommet cap in Desert Sand when used with EDP1 liner, fits into a 2-1/2" hole. When used alone, EDP2 grommet cap fits into a 2 9/32" hole.
Features:
Cord slot size: 7/8" x 1 3/16"
Cap features Flip-Topr tab which closes and covers cord slot when EDP2 is not in use
Features:
Cord slot size: 7/8" x 1 3/16"
Cap features Flip-Topr tab which closes and covers cord slot when EDP2 is not in use
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | Grommet Cap |
| Color | Desert Sand |
| Overall Diameter | 3" |
| Inside Diameter | |
| Bore Hole Size | 2-9/32" |
| Material | Plastic |
| Liner Depth | 1/4" |
| Finish | |
| Width | |
| Length | 3" |
| Application | Wire |
| Shape |
Item # DGEDP2-93D
•Mfr # EDP2-93D


Color: Desert Sand
Product Details
EDP2 grommet cap in Desert Sand when used with EDP1 liner, fits into a 2-1/2" hole. When used alone, EDP2 grommet cap fits into a 2 9/32" hole.
Features:
Cord slot size: 7/8" x 1 3/16"
Cap features Flip-Topr tab which closes and covers cord slot when EDP2 is not in use
Features:
Cord slot size: 7/8" x 1 3/16"
Cap features Flip-Topr tab which closes and covers cord slot when EDP2 is not in use
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | Grommet Cap |
| Color | Desert Sand |
| Overall Diameter | 3" |
| Inside Diameter | |
| Bore Hole Size | 2-9/32" |
| Material | Plastic |
| Liner Depth | 1/4" |
| Finish | |
| Width | |
| Length | 3" |
| Application | Wire |
| Shape |