SALT Pura Vita High Pressure Laminate, Color PVRF04 Rovere Firenze, 49" x 120", 1.3 mm Thick
SLTPVRF04-HPL
$493.90/Sheet
ABS Edgebanding matching Pura Vita veneer panels.
43mm Width x 54' Length x 1mm Thick
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | ABS Edgebanding |
| Color Name | Rovere Firenze |
| Color Number | PVRF04 |
| Finish | |
| Thickness | 1mm |
| Material | ABS |
| Roll Size | |
| Width | 43mm |
| Backing | |
| Certification | |
| Certifications | |
| Length | 54' |

ABS Edgebanding matching Pura Vita veneer panels.
43mm Width x 54' Length x 1mm Thick
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | ABS Edgebanding |
| Color Name | Rovere Firenze |
| Color Number | PVRF04 |
| Finish | |
| Thickness | 1mm |
| Material | ABS |
| Roll Size | |
| Width | 43mm |
| Backing | |
| Certification | |
| Certifications | |
| Length | 54' |