6-5/16" x 6-5/16" Kodiak Triple Prong Decorative Wall Hook, Polished Chrome
Item # AMHBX37016-26
•Mfr # HBX3701626
Finish: Polished Chrome
Product Details
The Amerock Triple Prong Decorative Hook is finished in Polished Chrome. An eclectic, contemporary statement piece that breaks the mold, the Kodiak decorative wall hook is available in triple-prong options.
Features:
4-3/16" L x 11/16" W of base dimension Included hardware #8 x 1-1/4in sheet metal screws, expansion anchors, wing anchors and mounting plateSpecifications
| Box Quantity | 80 |
| Collection | |
| Finish | Polished Chrome |
| Height | 6-5/16" |
| Product Type | Wall Hook |
| Material | Zinc |
| Length | 6-5/16" |
| Style | |
| Load Capacity | |
| Projection | 2-3/8" |
| Mounting Type | |
| Width | 11/16" |
| Weight |
Item # AMHBX37016-26
•Mfr # HBX3701626



Finish: Polished Chrome
Product Details
The Amerock Triple Prong Decorative Hook is finished in Polished Chrome. An eclectic, contemporary statement piece that breaks the mold, the Kodiak decorative wall hook is available in triple-prong options.
Features:
4-3/16" L x 11/16" W of base dimension Included hardware #8 x 1-1/4in sheet metal screws, expansion anchors, wing anchors and mounting plateSpecifications
| Box Quantity | 80 |
| Collection | |
| Finish | Polished Chrome |
| Height | 6-5/16" |
| Product Type | Wall Hook |
| Material | Zinc |
| Length | 6-5/16" |
| Style | |
| Load Capacity | |
| Projection | 2-3/8" |
| Mounting Type | |
| Width | 11/16" |
| Weight |