6-5/16" x 6-5/16" Kodiak Triple Prong Decorative Wall Hook, Golden Champagne
Item # AMHBX37016-BBZ
•Mfr # HBX37016BBZ
Finish: Golden Champagne
Product Details
The Amerock Triple Prong Decorative Hook is finished in Golden Champagne. An eclectic, contemporary statement piece that breaks the mold, the Kodiak decorative wall hook is available in triple-prong options.
Features:
4-3/16" L x 11/16" W of base dimension Included hardware #8 x 1-1/4in sheet metal screws, expansion anchors, wing anchors and mounting plateSpecifications
| Box Quantity | 80 |
| Collection | |
| Finish | Golden Champagne |
| Height | 6-5/16" |
| Product Type | Wall Hook |
| Material | Zinc |
| Length | 6-5/16" |
| Style | |
| Load Capacity | |
| Projection | 2-3/8" |
| Mounting Type | |
| Width | 11/16" |
| Weight |
Item # AMHBX37016-BBZ
•Mfr # HBX37016BBZ




Finish: Golden Champagne
Product Details
The Amerock Triple Prong Decorative Hook is finished in Golden Champagne. An eclectic, contemporary statement piece that breaks the mold, the Kodiak decorative wall hook is available in triple-prong options.
Features:
4-3/16" L x 11/16" W of base dimension Included hardware #8 x 1-1/4in sheet metal screws, expansion anchors, wing anchors and mounting plateSpecifications
| Box Quantity | 80 |
| Collection | |
| Finish | Golden Champagne |
| Height | 6-5/16" |
| Product Type | Wall Hook |
| Material | Zinc |
| Length | 6-5/16" |
| Style | |
| Load Capacity | |
| Projection | 2-3/8" |
| Mounting Type | |
| Width | 11/16" |
| Weight |