SALT Pura Vita High Pressure Laminate, Color PVFS22 Frassion Scuro, 49" x 120", 1.3 mm Thick
SLTPVFS22-HPL
$416.90/Sheet
ABS Edgebanding matching Pura Vita veneer panels.
65mm Width x 328' Length x 1mm Thick
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | ABS Edgebanding |
| Color Name | Frassion Scuro |
| Color Number | PVFS22 |
| Finish | |
| Thickness | 1mm |
| Material | ABS |
| Roll Size | |
| Width | 65mm |
| Backing | |
| Certification | |
| Certifications | |
| Length | 328' |

ABS Edgebanding matching Pura Vita veneer panels.
65mm Width x 328' Length x 1mm Thick
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | ABS Edgebanding |
| Color Name | Frassion Scuro |
| Color Number | PVFS22 |
| Finish | |
| Thickness | 1mm |
| Material | ABS |
| Roll Size | |
| Width | 65mm |
| Backing | |
| Certification | |
| Certifications | |
| Length | 328' |