3-3/4" T-Bar Pull, Stainless Steel, 6-1/8" Length
Item # AM19011-SS
•Mfr # BP19011SS
Product Details
Amerock's wide variety of finishes, styles and sizes for all decorating tastes is the inspiration for the beautiful designs. Showcasing decorative hardware solutions that inspire, coordinate throughout the home and express personal style, Amerock Decorative Hardware is the perfect finishing touch for all rooms around the home.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 20 |
| Finish | Stainless Steel |
| Center to Center | 3-3/4" |
| Diameter | |
| Length | 6-1/8" |
| Width | 1/2" |
| Projection | 1-3/8" |
| Material | Stainless Steel |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # AM19011-SS
•Mfr # BP19011SS


Product Details
Amerock's wide variety of finishes, styles and sizes for all decorating tastes is the inspiration for the beautiful designs. Showcasing decorative hardware solutions that inspire, coordinate throughout the home and express personal style, Amerock Decorative Hardware is the perfect finishing touch for all rooms around the home.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 20 |
| Finish | Stainless Steel |
| Center to Center | 3-3/4" |
| Diameter | |
| Length | 6-1/8" |
| Width | 1/2" |
| Projection | 1-3/8" |
| Material | Stainless Steel |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |