5-1/16" T-Bar Pull, Golden Champagne
Item # AM40517-BBZ
•Mfr # BP40517BBZ
Finish: Golden Champagne
Product Details
Modern functionality meets straightforward styling. Simple. Bold. True. The sleek and sophisticated design of the Bar Pulls Collection makes a statement with clean lines and smooth textures.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Finish | Golden Champagne |
| Center to Center | 5-1/16" |
| Diameter | |
| Length | 7-3/8" |
| Width | 1/2" |
| Projection | 1-3/8" |
| Material | Carbon Steel |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # AM40517-BBZ
•Mfr # BP40517BBZ


Finish: Golden Champagne
Product Details
Modern functionality meets straightforward styling. Simple. Bold. True. The sleek and sophisticated design of the Bar Pulls Collection makes a statement with clean lines and smooth textures.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Finish | Golden Champagne |
| Center to Center | 5-1/16" |
| Diameter | |
| Length | 7-3/8" |
| Width | 1/2" |
| Projection | 1-3/8" |
| Material | Carbon Steel |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |