96mm Mulholland Handle Pull, Gunmetal
Item # AM53031-GM
•Mfr # BP53031GM
Finish: Gunmetal
Product Details
Amerock handle pull is finished in Gunmetal. Elegantly designed with an inviting blend of sophisticated lines and understated details, the Mulholland Collection is an obvious choice for lasting style.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 25 |
| Finish | Gunmetal |
| Center to Center | 96mm |
| Diameter | |
| Length | 4-9/16" |
| Width | 13/16" |
| Projection | 1-1/8" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # AM53031-GM
•Mfr # BP53031GM


Product Details
Amerock handle pull is finished in Gunmetal. Elegantly designed with an inviting blend of sophisticated lines and understated details, the Mulholland Collection is an obvious choice for lasting style.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 25 |
| Finish | Gunmetal |
| Center to Center | 96mm |
| Diameter | |
| Length | 4-9/16" |
| Width | 13/16" |
| Projection | 1-1/8" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
