SALT Pura Vita ABS Edgebanding, Color PVRV02 Rovere Verona, 23mm x 328', 1 mm Thick
Item # SLTPVRV02-23-328
•Mfr # PVRV02.23
Width: 23mm
Length: 328'
Product Details
ABS Edgebanding matching Pura Vita veneer panels.
23mm Width x 328' Length x 1mm Thick
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | ABS Edgebanding |
| Color Name | Rovere Verona |
| Color Number | PVRV02 |
| Finish | |
| Thickness | 1mm |
| Material | ABS |
| Roll Size | |
| Width | 23mm |
| Backing | |
| Certification | |
| Certifications | |
| Length | 328' |
Item # SLTPVRV02-23-328
•Mfr # PVRV02.23

Width: 23mm
Length: 328'
Product Details
ABS Edgebanding matching Pura Vita veneer panels.
23mm Width x 328' Length x 1mm Thick
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | ABS Edgebanding |
| Color Name | Rovere Verona |
| Color Number | PVRV02 |
| Finish | |
| Thickness | 1mm |
| Material | ABS |
| Roll Size | |
| Width | 23mm |
| Backing | |
| Certification | |
| Certifications | |
| Length | 328' |