160mm Extensity Arch Pull, Polished Chrome
Item # AM29394-26
•Mfr # BP2939426
Finish: Polished Chrome
Product Details
Embodying a sleek yet stately look, Extensity effortlessly blends graceful arcs with a strong geometric quality, creating a strong aesthetic that commands admiration.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Finish | Polished Chrome |
| Center to Center | 160mm |
| Diameter | |
| Length | 7-1/2" |
| Width | 11/16" |
| Projection | 1-1/2" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # AM29394-26
•Mfr # BP2939426



Finish: Polished Chrome
Product Details
Embodying a sleek yet stately look, Extensity effortlessly blends graceful arcs with a strong geometric quality, creating a strong aesthetic that commands admiration.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Finish | Polished Chrome |
| Center to Center | 160mm |
| Diameter | |
| Length | 7-1/2" |
| Width | 11/16" |
| Projection | 1-1/2" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |