160mm Extensity Arch Pull, Antique Silver
Item # AM29394-AS
•Mfr # BP29394AS
Finish: Antique Silver
Product Details
The Allison by Amerock Extensity 160mm center-to-center pull is finished in Antique Silver. Embodying a sleek yet stately look, Extensity effortlessly blends graceful arcs with a strong geometric quality, creating a strong aesthetic that commands admiration.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 25 |
| Finish | Antique Silver |
| Center to Center | 160mm |
| Diameter | |
| Length | 7-1/2" |
| Width | 11/16" |
| Projection | 1-1/2" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # AM29394-AS
•Mfr # BP29394AS



Finish: Antique Silver
Product Details
The Allison by Amerock Extensity 160mm center-to-center pull is finished in Antique Silver. Embodying a sleek yet stately look, Extensity effortlessly blends graceful arcs with a strong geometric quality, creating a strong aesthetic that commands admiration.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 25 |
| Finish | Antique Silver |
| Center to Center | 160mm |
| Diameter | |
| Length | 7-1/2" |
| Width | 11/16" |
| Projection | 1-1/2" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |