1-1/8" Extensity Square Knob, Satin Nickel Finish
Item # AM29370-G10
•Mfr # BP29370G10
Finish: Satin Nickel
Product Details
Amerock's wide variety of finishes, styles and sizes for all decorating tastes is the inspiration for the beautiful designs. Showcasing decorative hardware solutions that inspire, coordinate throughout the home and express personal style, Amerock Decorative Hardware is the perfect finishing touch for all rooms around the home.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Product Type | |
| Finish | Satin Nickel |
| Center to Center | |
| Diameter | 1-1/8" |
| Length | 1-1/8" |
| Width | 1-1/8" |
| Projection | 1-1/16" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |
Item # AM29370-G10
•Mfr # BP29370G10


Finish: Satin Nickel
Product Details
Amerock's wide variety of finishes, styles and sizes for all decorating tastes is the inspiration for the beautiful designs. Showcasing decorative hardware solutions that inspire, coordinate throughout the home and express personal style, Amerock Decorative Hardware is the perfect finishing touch for all rooms around the home.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Product Type | |
| Finish | Satin Nickel |
| Center to Center | |
| Diameter | 1-1/8" |
| Length | 1-1/8" |
| Width | 1-1/8" |
| Projection | 1-1/16" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |