1-1/8" Extensity Square Knob, Champagne Bronze
Item # AM29370-CZ
•Mfr # BP29370CZ
Finish: Champagne Bronze
Product Details
Amerock's wide variety of finishes, styles and sizes for all decorating tastes is the inspiration for the beautiful designs. Showcasing decorative hardware solutions that inspire, coordinate throughout the home and express personal style, Amerock Decorative Hardware is the perfect finishing touch for all rooms around the home.
Features:
Champagne Bronze finish
Screw size is 8-32 x 1", 1-1/2" truss head
Features:
Champagne Bronze finish
Screw size is 8-32 x 1", 1-1/2" truss head
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Product Type | |
| Finish | Champagne Bronze |
| Center to Center | |
| Diameter | 1-1/8" |
| Length | 1-1/8" |
| Width | 1-1/8" |
| Projection | 1-1/16" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |
Item # AM29370-CZ
•Mfr # BP29370CZ


Finish: Champagne Bronze
Product Details
Amerock's wide variety of finishes, styles and sizes for all decorating tastes is the inspiration for the beautiful designs. Showcasing decorative hardware solutions that inspire, coordinate throughout the home and express personal style, Amerock Decorative Hardware is the perfect finishing touch for all rooms around the home.
Features:
Champagne Bronze finish
Screw size is 8-32 x 1", 1-1/2" truss head
Features:
Champagne Bronze finish
Screw size is 8-32 x 1", 1-1/2" truss head
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Product Type | |
| Finish | Champagne Bronze |
| Center to Center | |
| Diameter | 1-1/8" |
| Length | 1-1/8" |
| Width | 1-1/8" |
| Projection | 1-1/16" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |