1-1/2" Extensity Square Knob, Flat Black
Item # AM29398-FB
•Mfr # BP29398FB
Finish: Flat Black
Product Details
Extensity features beveled curves and a stately arc. Amerock offers a complete line of decorative and functional cabinet hardware, bath hardware, hook and rail and wall plates.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Product Type | |
| Finish | Flat Black |
| Center to Center | |
| Diameter | 1-1/2" |
| Length | 1-1/2" |
| Width | 1-1/2" |
| Projection | 1-1/8" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |
Item # AM29398-FB
•Mfr # BP29398FB


Finish: Flat Black
Product Details
Extensity features beveled curves and a stately arc. Amerock offers a complete line of decorative and functional cabinet hardware, bath hardware, hook and rail and wall plates.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Product Type | |
| Finish | Flat Black |
| Center to Center | |
| Diameter | 1-1/2" |
| Length | 1-1/2" |
| Width | 1-1/2" |
| Projection | 1-1/8" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |